13 grudnia 2019 dzieci z klas II – III, uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego, wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką – panią Wiolettą Piasecką. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

Pani Wioletta Piasecka jest autorką wielu baśni, bajek, biografii i sztuk teatralnych dla dzieci. Pisarka w czasie spotkania opowiadała o swojej pracy, o książkach i ich bohaterach. Dużo czasu poświęciła książce „Faustynka”, książce z serii Opowieści historyczne, jednocześnie lekturze III etapu Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zadać pisarce pytania, wziąć udział w krótkiej inscenizacji z pacynkami. Był też quiz i wróżby noworoczne.