8 – 12 – 2022
Nasi nowi znajomi, roboty o wdzięcznych imionach: Profesorek, Bartuś, Agent, Rudolf i Zgredek, przeżyli nietypową przygodę. Rakieta, którą podróżowali w kosmosie zderzyła się z asteroidą! Musieli lądować w trybie awaryjnym na naszej planecie. Niestety, wskutek tych przeżyć zapomnieli większość ze swoich umiejętności. Na szczęście trafili
do naszej szkoły, gdzie młodzi i dzielni naukowcy już pracują nad planem pomocy, który umożliwi im powrót do pełnej sprawności.
Działania te mogą realizować dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

5 -12 -2022

Uczniowie klasy IIc przygotowywali się do występu i korzystali z głośnika, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

22 – 11 – 2022

Uczniowie klasy 2a wykorzystali pistolet do kleju na gorąco podczas świątecznych warsztatów.
 
Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których poznali sympatycznego robota o nazwie Photon. Photon jest interaktywnym robotem polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony.

18 – 11 – 2022

Uczniowie klasy 1d poznali już zasady zdrowego odżywiania – w ramach Programu dla szkół oraz przy użyciu sprzętu, jaki szkoła uzyskała dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości – sporządzili przepyszne i zdrowe koktajle mleczno – owocowe. Rezultat ich pracy był smakowity.

17 -11 – 2022

Dzieci ze świetlicy szkolnej chętnie bawią się klockami KORBO i MAGFORMERS. Dzisiaj tworzyły budowle przestrzenne. Oprócz świetnej zabawy doskonaliły umiejętność skupienia uwagi, twórcze myślenie, a także współdziałanie w grupie.

10 – 11 – 2022

Uczniowie klas 4-8 odczas przygotowań do obchodów Święta Niepodległości ćwiczyli umiejętności formowania materiałów, mierzenia, szycia i montażu elementów z wykorzystaniem narzędzi technicznych.

09 – 11 – 2022

Trwają intensywne przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. Na szkolnych korytarzach i klasowych gazetkach „królują” biało – czerwone barwy. Postanowiliśmy sprawdzić, czy długopisy 3D mogą być także przydatne do wykonania ozdób patriotycznych? Okazuje się, że przy odrobinie pomysłowości i cierpliwości można stworzyć kotyliony – broszki. Naszym uczniom udało się to doskonale, choć był to ich debiut w pracy z tymi urządzeniami.

07 – 11 – 2022
7 listopada 2022 roku klasa 5b wraz z panią Barbara Prądzyńską oraz nauczycielem wspomagającym panią Weroniką Szymerowską poznała Photony. Od razu między uczniami a Photonami zawiązała się nić porozumienia😊. Młodzież zapoznała się z podstawowymi funkcjami sprzetu, wypróbowała aplikację, dzięki której mogła porozumieć się z Photonem, zmienić mu kolor czułek a nawet nagrać swój własny dźwięk. Poprzez zabawę wszyscy wspólnie ćwiczyli podstawy programowania.

28 – 10 – 2022

Photon towarzyszył dzieciom w październiku także w czasie spotkań z psychologiem, gdzie uczymy się między innymi współpracy, planowania działań i logicznego myślenia.

20 – 10 – 2022

Lekcja kodowania w klasie 1a. #LaboratoriaPrzyszłości


19 – 10 – 2022

Uczniowie kl.IIc wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Podczas zajęć mieli okazję poznać nowe roboty Photon zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć było dużo zabawy i uśmiechu.

17 – 10 – 2022
Uczniowie z klasy 8c podczas przygotowań do uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zmierzyli się z obsługą techniczną i akustyczną sprzętu nagłośnieniowego – m.in. konsoli, głośnika bluetooth z zestawem mikrofonowym, mikrofonów bezprzewodowych i nagłownych. Zdali swój pierwszy egzamin w tym zakresie na 6.

14 – 10 – 2022

Uczniowie starszych klas przygotowali symboliczny upominek dla swoich nauczycieli, pracowników obsługi i administracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Posłużyły im do tego drukarki 3D wraz z oprogramowaniem oraz tradycyjne narzędzia i materiały techniczno- plastyczne. Uśmiech pojawiał się u każdego 

12 – 10 -2022

Starsze klasy mają już pierwsze lekcje z użyciem drukarki 3D za sobą. Wreszcie przyszedł czas na naukę obsługi tego urządzenia przez ich młodszych kolegów. Wspólnymi siłami udało się wydrukować „Pszczółkę Ulkę” oraz dedykowany wyłącznie dla niej niewielki ul. To jednak dopiero początek naszych pomysłów na wykorzystanie możliwości druku. Mamy mnóstwo propozycji na kolejne zadania.

11 – 10 – 2022
Praca z długopisami 3D, nazywanymi przez dzieci „magicznymi pisakami”, to nie tylko doskonała zabawa ale także wartościowy trening, podczas którego kształcone są: sensoryka, intelekt, motoryka, twórczość oraz umiejętność samodzielnego organizowania warsztatu pracy. Sprawdźcie jak nasi uczniowie radzą sobie podczas pierwszej lekcji pracy z tymi urządzeniami.

11 – 10 -2022

„Pierwszaczki” dopiero rozpoczęły swoją przygodę ze szkołą, a już zdobyły wiele nowych umiejętności. Jedną z nich jest nauka obsługi prostych funkcji Robotów Photon. Z pewnością jest to dopiero początek ich przygody w świecie programowania, dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.

06 – 10 -2022

Uczniowie w świetlicy szkolnej bardzo chętnie bawią się nowymi klockami, które otrzymały w ramach rządowego programu,,Laboratoria przyszłości „.

27 – 09 -2022

We wrześniu uczniowie klas piątych naszej szkoły na lekcjach biologii dokonywali obserwacji mikroskopowych, zgodnie z podstawą programową, korzystając z nowych mikroskopów z Laboratoriów przyszłości. Na zajęciach poznali budowę i funkcje mikroskopu optycznego i obserwowali preparaty mikroskopowe komórek skórki cebuli i ziaren skrobi z bulwy ziemniaka. Uczniowie klas szóstych mieli okazję zobaczyć preparaty mikroskopowe tkanek zwierzęcych – nabłonkowej, mięśniowej, nerwowej i łącznej, które budują organizmy zwierząt. Natomiast uczniowie klas siódmych obserwowali preparaty mikroskopowe tkanki chrzęstnej i kostnej, które budują układ szkieletowy człowieka.

27 – 09 – 2022

Uczniowie klasy 5c w ramach realizacji rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości” po raz pierwszy mieli możliwość zetknięcia się z technologią druku 3D.
Podczas zajęć pokazano możliwości drukarki Flashforge; omówiono jej budowę i akcesoria niezbędne do tego, aby móc z niej korzystać. Wybranym projektem 3D do realizacji była kostka do gry, która powstała w zaledwie 8 minut.
Swoje zainteresowania tą technologią, czyli projektowaniem oraz drukiem 3D uczniowie będą mogli rozwijać podczas zajęć i kolejnych warsztatów.

20 – 09 – 2022

Uczniowie naszej szkoły znają najważniejsze zasady zdrowego odżywiania. Chętnie spożywają świeże owoce i warzywa. Z wielką przyjemnością wykonują w czasie zajęć technicznych pyszne i bogate w witaminy posiłki. Klasa 3b zaproponowała wspólne przyrządzenie koktajli mlecznych, przy użyciu sprzętu, jaki szkoła uzyskała dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.
Rezultat ich zmagań był wyśmienity!

10 – 09 -2022

Dziś po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli okazję do nauki oraz zabawy z wykorzystaniem robotów edukacyjnych – „Photon”. Urządzenia te posiadają interaktywną historię, co z pewnością będzie motywować dzieci do aktywnego, twórczego i kreatywnego działania. Dla uczniów będą to zatem kolejne narzędzia dydaktyczne, które umożliwią im rozwój podstawowych umiejętności programowania. Sprzęt ten, to jeden z wielu przedmiotów, które pojawiły się w naszej placówce dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.