28 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły – uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży – panią Anną Czerwińską – Rydel.

Spotkanie odbyło się w Gdańsku, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Anna Czerwińska-Rydel jest autorką wielu książek biograficznych o znakomitych ludziach ze świata literatury, muzyki, nauki, sportu. Szczególnie bliska pisarce jest tematyka dotycząca tych wybitnych Polaków, o których dzieci i młodzież wiedzą bardzo mało. Pisarka barwnie opowiadała o życiu i zdobywaniu najwyższych szczytów świata przez wybitnych polskich himalaistów Jerzego Kukuczkę i Wandę Rutkiewicz. Pani Anna Czerwińska – Rydel odpowiedziała na wiele pytań zadawanych przez uczniów, wyjaśniając m.in. na czym polega praca pisarza. W spotkaniu z czytelnikami pisarce towarzyszył jej pupil – pies Largo.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki pani Anny Czerwińskiej – Rydel, otrzymać autograf wraz z dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.