Dyrektor Szkoły informuje, iż cyfrowa wersja tradycyjnej legitymacji w telefonie komórkowym jest dostępna dla uczniów naszej szkoły.

Jak zapewnia ministerstwo, jej użyteczność jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych, papierowych legitymacji. Musi być uznana zarówno przez konduktora pociągu, kontrolera biletów w komunikacji miejskiej, jak i w bibliotece w procesie zakładania karty czytelnika. Jej okazanie w kinowej kasie będzie wiązało się z udzieleniem zniżki.
Kto może otrzymać mLegitymację?

Jeżeli uczeń odebrał już ze szkoły tradycyjny dokument, może ubiegać się o jego mobilną wersję z tym samym okresem ważności. W przypadku zgubienia telefonu lub problemów z działaniem cyfrowego dokumentu szkoła może ją unieważnić.
Obecnie mLegitymacja może trafić do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, bez względu na to, czy jest to placówka publiczna czy prywatna. System ma jednak poważne ograniczenie. Obecnie działa jedynie na telefonach z systemem Android (minimum wersja 6.0). Posiadacze iPhonów lub starszych smartfonów nie mogą z niej skorzystać.

Zainteresowanych uczniów zapraszamy po szczegółowe informacje do sekretariatu szkolnego.

INSTRUKCJA OBSŁUGI MLEGITYMACJI