W dniu 01 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XIV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie.Uroczystego otwarcia zawodów dokonał zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, który życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników. W rywalizacji wzięło udział 25 uczestników ze szkół z terenu miasta Wejherowa Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach:

• test wiedzy informatycznej
  • budowa komputera
  • elementy programowania
  • arkusz kalkulacyjny
  • baza danych
  • prezentacja multimedialna
  • projektowanie strony internetowej

Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta. Poziom zawodów był wysoki. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami, zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego.

Wyniki klasyfikacji:

Szkoły Podstawowe klasy 4-6- drużynowo:
1. miejsce SP 6 Wejherowo
2. miejsce SP 8 Wejherowo
3. miejsce SP 5 Wejherowo

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 4-6:
1.miejsce Jakub Zakroczymski – SP 8 Wejherowo
2. miejsce Agata Sulborska – SP 5 Wejherowo
3. miejsce Dominika Gac – SP 6 Wejherowo

Szkoły Podstawowe klasy 7-8 i 3 klasy oddział gimnazjalny- drużynowo:
1. miejsce SP 9 Wejherowo
2. miejsce SSP 1 Wejherowo
3. miejsce SP 6 Wejherowo

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 7-8 i 3 klasy oddział gimnazjalny:
1.miejsce Wiktor Zantowicz – SP 9 Wejherowo
2. miejsce Dawid Roszman – SP 6 Wejherowo
3. miejsce Piotr Stanzecki – SSP 1 Wejherowo

Na zakończenie Mistrzostw zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 pan Piotr Litwin, Przewodniczący Rady Miasta pan Jacek Gafka, wicedyrektor PZS nr 2 Pani Alicja Felińska , Przewodnicząca i zastępczyni Rady Rodziców przy SP nr 6 oraz przedstawiciele sponsorów. Opiekę medialną sprawowała Twoja Telewizja Morska. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.