Czwartek 31 stycznia 2019 r. był dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej Dniem Pięknej Mowy i Bystrego Oczka, w którym zorganizowano Zimowy Festiwal. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na wyrazistość wypowiedzi ustnych oraz rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Każda klasa przygotowała krótki występ. Klasy pierwsze przygotowały zimową piosenkę, klasy drugie – inscenizację wiersza o tematyce zimowej, a klasy trzecie – pokaz mody zimowej. Po występach reprezentanci klas wykonywali różne ćwiczenia logopedyczne i pedagogiczne. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywali punkt dla swojej klasy. Klasa z największą liczbą punktów otrzymała Dyplom Przyjaciela Pięknej Mowy i Bystrego Oczka.

W czasie tego spotkania dzieci pokazały, że potrafią pięknie mówić i śpiewać. Miały też okazję zobaczyć jak wyglądają ćwiczenia logopedyczne przygotowujące do prawidłowego mówienia. Ponadto uczniowie pokazali, że świetnie radzą sobie z różnymi zadaniami rozwijającymi ich spostrzegawczość. Zimowy Festiwal przeprowadzony w formie zadaniowych, punktowanych konkurencji był dla dzieci wyzwaniem ale też dużą atrakcją.

Spotkanie zorganizowały i poprowadziły: logopeda p. Barbara Ostrowska i terapeuta p. Beata Dziosa.