W dniach 21 – 25 stycznia 2019r. uczniowie klasy VI a wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Małe Miasto”, zorganizowanym przez fundację „Dom mojego Brata” oraz Bank BGK. Głównym jego celem była edukacja ekonomiczna dzieci w wieku 8 – 12 lat.

„Małe Miasto” jest symulacją dorosłego życia realizowanego poprzez pracę, zarabianie pieniędzy, oszczędzanie i wydawanie pieniędzy. Dzieci mają możliwość uczestniczenia przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych u różnych przedsiębiorców np. policjantów, kucharzy, strażników miejskich, szewca, krawca, ratowników medycznych.

Oprócz Przedsiębiorców uczestniczących w Projekcie, w utworzonym na rzecz Projektu – Mieście, są obecne również takie fikcyjne instytucje jak:
– bank – w którym dzieci lokują swoje oszczędności;
– urząd skarbowy – do którego dzieci odprowadzają podatki;
– sklep marzeń – w którym dzieci za zaoszczędzone pieniążki kupią swoje wymarzone zabawki.