16 maja 2020 r. podczas  XXIV Wojewódzkich Otwartych Zawodach Komputerowych Młodzieży Szkolnej  o Mistrzostwo Gdyni pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni nasi uczniowie: Maciej Klawikowski oraz  Igor Roszman (klasa VIIIB) zdobyli  odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, otrzymując pamiątkowe dyplomy, puchary oraz cenne nagrody.

Nasi uczniowie zmagali się zdalnie w następujących konkurencjach: test wiedzy informatycznej, budowa komputera, arkusz kalkulacyjny oraz strona WWW.

Organizatorem zawodów było IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni we współpracy z Zarządem Rejonowym Ligi Obrony Kraju w Gdyni.

Przypomnijmy, iż Maciej Klawikowski i Igor Roszman są również zwycięzcami jubileuszowych XV Mistrzostw Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa, które odbyły się w lutym 2020 r. pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Na uwagę zasługuje również fakt, że Igor Roszman jest tegorocznym finalistą kuratoryjnego konkursu z informatyki.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!