Za nami ważny i pełen wrażeń dzień – Dzień Otwartych Drzwi naszej Szkoły. 6 marca 2023 r. po raz kolejny mieliśmy okazję i przyjemność gościć najmłodszych, którzy wraz ze swoimi opiekunami mogli się przekonać, że szkoła to nie tylko przestrzeń nauki, ale także zabawy i rozwijania swoich pasji.

Dzień otwarty to wydarzenie cykliczne naszej społeczności szkolnej, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. Ma ono na celu wspomóc rodziców w trudnym i kluczowym wyborze – przyszłości edukacyjnej swoich pociech. Dlatego pragnęliśmy przedstawić ofertę edukacyjną naszej placówki i zachęcić najmłodszych, aby zasilili grono społeczności Szóstki i właśnie w tym miejscu rozpoczęli swoją przygodę w przecieraniu ścieżek na szczyt góry, jaką jest Nauka.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak prezentuje się i funkcjonuje SP nr 6. Przede wszystkim zależało nam na wyeksponowaniu tego, co nas wyróżnia wśród innych szkół i jednocześnie czyni nas dumnymi z naszego środowiska szkolnego. Uczniowie Szóstki pod kierunkiem swoich pedagogów zaprezentowali cząstkę swoich talentów i umiejętności. Uwagę najmłodszych skupiała część artystyczna (pokazy taneczno-teatralne), jak i naukowa. W klasach przygotowano zajęcia tematyczne (przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne, językowe, komputerowe), podczas których wykorzystano najnowsze nowinki technologiczno-dydaktyczne (podłoga interaktywna, sprzęt – Laboratoria Przyszłości). Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, że naukę możemy w przyjemny i przystępny sposób przyswajać poprzez elementy gry i zabawy.

Ponadto dla umilenia czasu naszym gościom funkcjonowały kawiarenki, będące miłym przerywnikiem na trasie podróży po zakamarkach Szóstki. Najmłodsi bowiem mogli zobaczyć również inne strategiczne miejsca związane z życiem szkolnym: świetlicę, bibliotekę, stołówkę czy halę sportową.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia. Odwiedzającym, dzieciom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność i entuzjazm, i – mamy nadzieję – do zobaczenia we wrześniu.