W dniu 17 lutego 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się XVII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa.

Patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 Pan Piotr Litwin, który życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników. W rywalizacji wzięło udział 24 uczestników ze szkół z terenu miasta Wejherowa.

Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach:
– test wiedzy informatycznej;
– budowa komputera;
– arkusz kalkulacyjny;
– prezentacje multimedialne;
– elementy programowania;
– projektowanie strony internetowej.

Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta. Poziom zawodów był wysoki. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami, zwłaszcza z testem wiedzy informatycznej oraz elementami programowania.

Wyniki klasyfikacji:
Szkoły Podstawowe klasy 4 – 6 – drużynowo:
1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 4 – 6:
1. miejsce – Szymon Biwer – SP 11
2. miejsce – Maja Pamfil – SP 5
3. miejsce – Łukasz Woźniak – SP 6

Szkoły Podstawowe klasy 7 – 8 – drużynowo:
1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5
2. miejsce – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 7 – 8 :
1.miejsce – Jędrzej Ulatowski – SP 5
2. miejsce – Mateusz Kramnik – SP 5
3. miejsce – Stanisław Pietruszka – ZSP 2

Na zakończenie Mistrzostw zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Pan Piotr Litwin, wiceprezydent Miasta Wejherowa Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, wicedyrektor PZS nr 2 Pani Ilona Zadrożna, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP nr 6 Pani Sonia Skiba oraz przedstawiciele sponsorów.

Opiekę medialną sprawowała Twoja Telewizja Morska. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.