Dzień 11 listopada to ważna data w kalendarzu każdego Polaka – Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa. Przypomina nam, że wolność i niepodległość to dobro wspólne, o które należy wciąż dbać i pielęgnować.

10 listopada Samorząd Uczniowski i wszystkie klasy w szkole zaangażowały się w obchody Święta Niepodległości. Zorganizowaliśmy „Dzień biało-czerwony”: był to dzień galowy – a większość społeczności szkolnej postanowiła dodać biało-czerwony akcent w postaci pięknych kotylionów przygotowanych między innymi na zajęciach plastycznych z panią Aleksandrą Lis; wykonaliśmy gazetki ścienne oraz uczestniczyliśmy w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na lekcjach poruszana była tematyka patriotyczna, a na długich przerwach można było posłuchać pieśni patriotycznych wykonanych przez szkolny chór pod batutą pani Joanny Rompzy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego upamiętnienia Dnia Niepodległości, serdecznie dziękujemy.