Od listopada 2021 roku klasy Ia i Ic uczestniczyły w spotkaniach z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”.

Inicjatywa dedykowana była uczniom klas pierwszych szkół podstawowych województwa pomorskiego. Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne realizowano w pięciu obszarach: „Bezpieczny w drodze do szkoły”, „Bezpieczny w domu”, „Bezpieczny w czasie ferii”, „Bezpieczny w sieci”, „Bezpieczny w czasie wakacji”.

Podczas spotkań policjanci omawiali zagadnienia dotyczące zagrożeń z jakimi mogą spotkać się najmłodsi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek mundurowych, oglądały ciekawe prezentacje oraz filmy dotyczące bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki w postaci kamizelek odblaskowych. Zostali także zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Uczę się bezpieczeństwa”.