Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła reprezentowana przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w składzie: Anna Milewczyk, Julia Pionk, Wiktoria Sałata, Mateusz Krause, Olaf Tumiński, Michał Wojciechowski pod opieką Pani Barbary Prądzyńskiej oraz Pani Katarzyny Kowalewskiej, wzięła udział w ogólnopolskim programie popularyzujący wiedzę ekonomiczną. I edycja programu pt. „Złote Szkoły NBP” pozwoliła uczniom na przybliżenie zagadnień dotyczących finansów osobistych.

Pierwsze z zadań polegało na przeprowadzeniu lekcji z ekonomią, dzięki którym dowiedzieliśmy się m.in. jak planować i kontrolować swoje wydatki, poznaliśmy sposoby na odkładanie pieniędzy na wyznaczony cel, a także rozmawialiśmy o bezpiecznych zakupach oraz prawach konsumenckich.

Drugim zadaniem było spotkanie z ekspertem – w naszym przypadku spotkanie z ekspertami. Wybraliśmy młodych, ambitnych ludzi:

– Pana Macieja Glegolskiego (absolwenta III LO  w Gdyni, absolwenta studiów biznesowych w Danii i Niemczech, obecnie właściciela firmy Consultingowej oraz Członka Rady Nadzorczej firmy Tradingowo-Consultingowej),

– Pana Macieja Sikorę (absolwenta studiów finansowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Queen Mary University of London, obecnie pracuje w międzynarodowej firmie zajmującej się dostarczaniem danych finansowych oraz tworzeniem oprogramowania ułatwiającego korzystanie z tych danych).

Panowie w ciekawy i praktyczny sposób wyjaśnili m.in. czym jest inflacja, poduszka finansowa, a także przedstawili sposoby pomnażania oszczędności oraz rodzaje ubezpieczeń. W czasie trwania spotkania na uczestników czekała niespodzianka – eksperci przygotowali quiz wraz z nagrodami. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Olaf Tumiński –kl. VIIa

II miejsce – Hubert Szarek – kl. VIIb

III miejsce – Kacper Kolator – kl. VIIb

Ostatnim z zadań była szkolna debata. Podczas debaty Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej gościła szanowne grono ekspertów w składzie:

– Pan Piotr Litwin (dyrektor SP6),

– Pan Arkadiusz Kraszkiewicz (zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa),

– Pana Macieja Glegolskiego.

– Pana Macieja Sikorę,

poznanych podczas drugiego zadania.

W trakcie spotkania zostały poruszone tematy związane z finansami osobistymi. Goście podzielili się z nami swoimi przemyśleniami nt. rachunku bankowego i karty płatniczej, siły zarządzania własnymi pieniędzmi, a także sztuki odkładania pieniędzy na wyznaczony cel.

Niestety, ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Dlatego dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten program, a także nauczycielom oraz uczniom, którzy bacznie przyglądali się poczynaniom Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Mamy nadzieję, że do zobaczenia w kolejnej edycji programu! Sądzimy, że dzięki programowi Złote Szkoły NBP rozbudziliśmy w Was zamiłowanie do ekonomii. Kto wie, może wśród nas są przyszli Giganci finansów osobistych? 🙂