W piątek 2 X 2020 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia, w której wzięło udział 81 dzieci z klas I-ych Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i kolegami. Pan dyrektor uroczyście pasował dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Następnie klasy pierwsze zaprezentowały krótki program artystyczny, a rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy. Po występie wychowawcy klas rozdali swoim pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystym pasowaniu na ucznia klasy pierwsze pozowały do zdjęć, które zostaną zamieszczone w regionalnym dodatku Dziennika Bałtyckiego. Na koniec pierwszaki wraz z rodzicami na terenie przyszkolnym tradycyjnie już zasadziły pamiątkowe drzewka.

Klasy pierwsze do uroczystości przygotowały panie wychowawczynie:
klasę I a – p. Grażyna Borska, klasę I b – p. Agnieszka Ziębakowska, klasę I c – p. Anna Dopke i klasę I d – p. Monika Rzeppa.
Oprawą muzyczną zajęła się p. Joanna Rompza, a całą uroczystość zorganizowała i poprowadziła p. Barbara Ostrowska.