Uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych: „Moja biblioteka”, zwiedzili bibliotekę, obejrzeli jej zbiory, poznali zasady wypożyczania i poszanowania książek oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać je. Na lekcjach dzieci wykazały się znajomością bajek i ich bohaterów, wysłuchały wierszowanej bajki „ Krasnoludki na balu u Królowej Wiosny” Aleksandry Hubnerowej. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostaną w pamięci najmłodszych Czytelników.