W dniu 21 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyły się Jubileuszowe XV Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Podstawowych Miasta Wejherowa pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa. Patronat naukowy sprawował Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Dyrektor Piotr Litwin, który życzył wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników.

W rywalizacji wzięło udział 25 uczestników ze szkół z terenu miasta Wejherowa. Uczestnicy zmagali się w następujących konkurencjach:
• test wiedzy informatycznej
• budowa komputera
• elementy programowania
• arkusz kalkulacyjny
• baza danych
• prezentacja multimedialna
• projektowanie strony internetowej

Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta. Poziom zawodów był wysoki. Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z poszczególnymi konkurencjami, zwłaszcza z tymi, które wymagały rozwiązań z zastosowaniem podejścia algorytmicznego.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i zajęli czołowe lokaty.

Wyniki klasyfikacji:

Szkoły Podstawowe klasy 4-6- drużynowo:
1. miejsce SP 11 Wejherowo
2. miejsce SP 6 Wejherowo (Anna Glińska, Roksana Liedtke)
3. miejsce SP 6 Wejherowo (Franciszek Józefczyk, Julian Piotrzkowski)

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 4-6:

1.miejsce Oliwier Kruk – SP 9 Wejherowo
2. miejsce Franciszek Józefczyk – SP 6 Wejherowo
3. miejsce Anna Glińska – SP 6 Wejherowo

Szkoły Podstawowe klasy 7-8 – drużynowo:
1. miejsce SP 6 Wejherowo (Igor Roszman, Maciej Klawikowski)
2. miejsce SP 8 Wejherowo
3. miejsce SP 5 Wejherowo

Indywidualnie Szkoły Podstawowe klasy 7-8 :
1. miejsce Igor Roszman – SP 6 Wejherowo
2. miejsce Maciej Klawikowski – SP 6 Wejherowo
3. miejsce Agata Sulborska – SP 5 Wejherowo

Na zakończenie Mistrzostw zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody wręczali: Dyrektor Szkoły, wiceprezydent Miasta Wejherowa Pan Arkadiusz Kraszkiewicz, dyrektor PZS nr 2 Pani Krystyna Grubba, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych Pan Andrzej Byczkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Klawikowska oraz przedstawiciele sponsorów. Opiekę medialną sprawowała Twoja Telewizja Morska. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!