W grudniu Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie realizowała projekt pod tytułem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której organizatorem była Fundacja Db@m o Mój Zasięg. Koordynatorkami projektu były panie Agnieszka Ziębakowska i Izabela Nikielska-Towgin.
W kampanii tej wzięli udział zarówno uczniowie klas starszych, ale także ich młodsi koledzy
i koleżanki z klasy trzeciej.

W ramach akcji, na spotkaniu przedświątecznym dnia 16 grudnia 2019r., uczennice z klasy 6a stworzyły kartki świąteczne dla pracowników Kuchni św. Franciszka w Wejherowie. Ponadto uczniowie klas, 6a, 6c i 8c wypisali życzenia świąteczne na gotowych kartkach otrzymanych
od Fundacji Dbam o Mój Zasięg i zostały one przekazane na ręce potrzebujących osób korzystających z Kuchni św. Franciszka w Wejherowie wraz z produktami spożywczymi, które nasza szkoła zbierała na rzecz Kuchni, aby do każdego potrzebującego dotarło dobre słowo i dało nadzieję na lepsze jutro.

Młodsi uczniowie wysyłali swoje kartki wraz z życzeniami do osób bliskich oraz samotnych. Była to także doskonała okazja do odwiedzenia Urzędu Pocztowego.