10 października uczniowie naszej szkoły wraz z panią Aleksandrą Ucińską – Makowską, Katarzyną Morawską, Bożeną Szulc oraz Eweliną Trotzką, wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który odbył się w Parku Miejskim w Wejherowie.

Inicjatorami tego przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie.

Celem obchodów ŚDZP było przede wszystkim podniesienie świadomości mieszkańców miasta Wejherowa w zakresie zdrowia psychicznego, w tym możliwości uzyskania pomocy terapeutycznej, jak również upowszechniania wiedzy na temat zdrowego stylu życia, sposobu na relaks i poprawę nastroju.

Imprezę poprowadziła pani pedagog Ewelina Trotzka. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Grono fachowców służyło poradą i wsparciem. Na scenie można było zobaczyć programy przygotowane również przez naszych uczniów. Klasa VI a wraz z panią Aleksandrą Ucińską – Makowską przygotowała inscenizację dotyczącą relacji między rówieśnikami pt. „Poplątane bajki”.
W konkursie plastycznym pt. „Myślę pozytywnie”, uczniowie naszej szkoły zdobyli drugą nagrodę.

Upominki uczniom wręczył Prezydent Miasta Wejherowa – Krzysztof Hildebrandt.

Serdeczne podziękowania dla pani Aleksandry Lis, Magdaleny Serafin, które sprawowały pieczę nad twórczością naszych artystów.