W piątek 28 IX 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia, w której wzięło udział 89 dzieci z klas I-ych Szkoły Podstawowej. Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i kolegami. Pan dyrektor uroczyście pasował dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Następnie klasy pierwsze zaprezentowały krótki program artystyczny, a rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy. Po występie pierwszaków drugoklasiści przywitali ich wierszem, piosenką i szkolnym upominkiem.

Ślubowanie klas I–ych uświetnił swoją obecnością prezydent naszego miasta – p. Krzysztof Hildebrandt i z –ca prezydenta – p. Arkadiusz Kraszkiewicz. Pan prezydent życzył dzieciom, by nauka sprawiała im radość i by wyrośli na szczęśliwych obywateli miasta. Obdarował też dzieci zeszytami i cukierkami. Była to dla nowopasowanych uczniów duża niespodzianka.

Po uroczystym pasowaniu na ucznia klasy pierwsze wraz z gośćmi i dyrekcją szkoły pozowały do zdjęć, które zostaną zamieszczone w regionalnym dodatku Dziennika Bałtyckiego. Następnie delegacje klas pierwszych na terenie przyszkolnym tradycyjnie już zasadziły pamiątkowe drzewka.

Klasy I – e do występu przygotowały panie wychowawczynie:
klasę I a – p. Bożena Doering – Stęchły, klasę I b – p. Jolanta Łabęcka, klasę I c – p. Hanna Lewińska – Pawlak, klasę I d – p. Ewa Ciborska.

Występ na powitanie pierwszaków przygotowała klasa II b z wychowawcą p. Agnieszką Ziębakowską, a oprawą muzyczną zajęła się p. Joanna Rompza.

Całą uroczystość zorganizowała i poprowadziła p. Barbara Ostrowska.