W środę 23 października 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I z policjantami nt. „Policjant moim przyjacielem”. Dzielnicowi funkcjonariusze policji odwiedzili naszą szkołę, by przybliżyć dzieciom pracę policjanta.

Spotkanie rozpoczęło się występem klasy II b, która z p. Jolantą Łabęcką przygotowała krótką inscenizację o bezpieczeństwie na drodze. Potem pierwszoklasiści posłuchali o zadaniach policji i przymierzali elementy stroju policjanta. Rozmawiali też o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w różnych trudnych sytuacjach. Mieli również możliwość uzyskania odpowiedzi na różne nurtujące ich pytania. Na koniec obejrzeli krótki film o bezpiecznych zachowaniach. Spotkanie było ciekawe i zakończyło się wspólnym zdjęciem każdej klasy z policjantami.

Całość zorganizowała p. Barbara Ostrowska.