15 maja uczniowie klas: 1a i 1b odwiedzili Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne w Tuchlinie. Uczniowie zobaczyli kilkadziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt, w tym największe węże świata, różne gatunki pająków i skorpionów, egzotyczne papugi i gady. Dużą atrakcją była zagroda z królikami i świnkami morskimi, które można było pogłaskać i nakarmić.

Podczas wycieczki dzieci obejrzały seans w kinie 3D. Jean-Michel Cousteau zaprosił widzów w podróż po głębinach oceanów. Przewodnikiem był przyjacielski żółw Aris, który oprowadzał po tym pięknym i magicznym świecie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas atrakcyjnej lekcji przyrody z pewnością zapisały się w pamięci dzieci.