Od października do połowy listopada 2018r. odbywały się w naszej szkole zajęcia z podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej o nazwie:„ Umiem udzielać pierwszej pomocy”, prowadzone przez panią Beatę Dziosa. Udział w nich brały dzieci z klas trzecich SP.

Zajęcia miały na celu kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań , nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia oraz nabycie praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach.

Uczniowie na zajęciach obejrzeli film pt. „Doktor Kręciołek”, następnie zapoznali się z kolejnością czynności ,jakie należy wykonać podczas udzielania pierwszej pomocy tzw. „łańcuch przeżycia”, a następnie na fantomie uczyli się wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową – czyli podtrzymywanie czynności życiowych osoby nieoddychającej.

Uczniowie zdobyte na zajęciach wiadomości i umiejętności z pewnością wykorzystają kiedyś w sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu i mam nadzieję, że świetnie sobie poradzą w czynnościach ratowniczych.